Biznes i Turystyka

Strona główna

 Najnowszy Numer

 Kontakt

Oficyna Wydawnicza
Rem Script Sp. z o.o.
ul. J. Olbrachta 118 D lok. U1
01-373 Warszawa
tel/fax: 22 825 54 19
www.biznesiturystyka.com.pl
redakcja@biznesiturystyka.com.pl

Redakcja Prenumerata Czytelnicy Tematyka Reklama
szukaj artykułu / numeru Zobacz całe archiwum

 Nowe technologie

 Wsparcie każdej wyprawy. Test czołówki Mactronic VIZO

 

Stylowa i odporna
Po otworzeniu pudełka pierwsza rzecz, która rzuca nam się w oczy, to ciekawy wygląd latarki. Elegancka czerń, wysoka jakość wykonania, stylowy minimalizm – od razu widzimy, że mamy do czynienia ze sprzętem z górnej półki. Jak zapewnia producent, do stworzenia latarki wykorzystano aluminium lotnicze, co ma być gwarancją odpowiedniej odporności. Sprawdziliśmy: latarka zaliczyła kilka upadków, co absolutnie nie wpłynęło na jej kondycję czy sposób świecenia. Dodatkowo latarka posiada kable wzmocnione przy łączeniach, dzięki czemu zyskujemy gwarancję, że nie przerwą się przy dłuższym użytkowaniu. Czołówka waży nieco mniej niż 200 gramów, co pozwala szybko zapomnieć, że mamy ją na głowie lub kasku. Dzięki ogumowanym, pokrytym od wewnątrz silikonem paskom z wygodną regulacją, latarka trzyma się pewnie i wygodnie.
 

Imponuje mocą i czasem pracy
Model VIZO wyposażono w mocną i wydajną diodę Samsung L35H LED, zasilaną popularnymi i łatwo dostępnymi trzema bateriami typu AA. Czołówkę wyposażono w długi (93 cm) kabel przedłużający – dzięki temu zasobnik baterii można odpiąć i schować do plecaka lub kieszeni, chroniąc źródło zasilania przed zimnem i wydłużając czas pracy baterii. Przednie źródło światła pracuje w 3 głównych trybach (100%, 50% i 5%), które zmieniamy przez przytrzymanie guzika oraz w trybie boost. Czołówka imponuje mocą – 400 lumenów rozświetla otoczenie w promieniu 100 metrów niczym solidny halogen, pozwalając doskonale i szybko dostrzec drogę, ścieżkę, przeszkody czy innych uczestników wyprawy. Soczewka emituje bardzo jasne światło, a latarka w trybie 100% działa przez niemal 11 godzin! Co ze wspomnianym trybem boost? To perfekcyjne rozwiązanie, gdy chwilowo potrzebujemy światła o potężnej mocy – 635 lumenów sprawia, że z daleka widać niezwykle jasną łunę bijąca wprost z naszego kasku. Mactronic wyposażył latarkę również w czerwoną diodę sygnalizacyjną na zasobniku baterii – doskonałe rozwiązanie dla osób poruszających się grupą na szlaku czy chcących uprzedzić tych, co za plecami, o swojej obecności – i to przez ponad 100 godzin.

Niezawodne wsparcie wyprawy
Jeśli planujecie aktywnie spędzić sezon zimowy – pokonując szlaki, zdobywając góry, czy zaliczając kolejne stoki – i potrzebujecie do tego niezawodnego źródła światła przez wiele godzin, czołówka VIZO to doskonała propozycja. Lampka świeci przez niemal pół doby, pozwala bezpiecznie poruszać się w grupie, jest przy tym odporna i stylowa. Połączenie wysokiej mocy i długiego czasu działania – coś, co wydawało się do niedawna nieosiągalne – znaleźliśmy w nowej czołówce z Wrocławia. Jesteśmy bardzo na „tak”!

 

 

Czołówka Mactronic VIZO
400 lumenów mocy, 635 lumenów w trybie boost
Niemal 11 godzin pracy w trybie 100%
Czerwona tylna dioda sygnalizacyjna
Zasilania bateryjne (3xAA)
100 metrów zasięgu
195 gramów
Odporna konstrukcja
Kabel przedłużający 93 cm w zestawie

fot.: Mactronic

 Power, którry nie zna granic

Meldujesz się™ w hotelu w Singapurze, masz pilnego maila do wysł‚ania. Komputer rozł‚adowany, biegniesz podłą…czyć‡ go do prą…du, a tam… niespodzianka! Wtyczka niestety nie umie dowolnie zmieniać kształ‚tu i dopasowywać‡ się™ do odpowiedniego gniazdka. Brzmi znajomo?

Adaptery do prądu to patent stworzony dla ludzi, którzy ś›niadanie jedzą… w jednej stolicy, a kolację™ już w następnej. Te proponowane przez Skross pozwalają korzystać‡ z gniazdek w ponad 150 krajach znajdują…cych się™ na wszystkich kontynentach ś›wiata. Dzię™ki nim żelazko z polską… koń„cówką… bez problemu podłą…czymy nie tylko do gniazdka w naszym kraju, ale też w kilkuset innych pań„stwach - Stanach Zjednoczonych, na Kubie czy w Mozambiku.

Skross opiera się™ na nieskomplikowanej konstrukcji z precyzją… wykonania wł‚aś›ciwą… Szwajcarom, ojcom tego urzą…dzenia. Aby stworzyć‡ odpowiednią… wtyczkę™, wystarczy kombinacja kilku wysuwanych bolców. W zależnoś›ci od stopnia zaawansowania adapter podróżny dostę™pny jest w trzech wersjach: Skross World Travel Adapter 2, Skross World Travel Adapter 3 i Skross World Travel Adapter 2 w zestawie z ł‚adowarką USB.

Poza adapterami Skross proponuje dwie ładowarki USB - do iPoda, iPada, iPhone oraz Skross Midget USB Car Charger, czyli mini ł‚adowarkę™ USB podłą…czaną… pod zapalniczkę™ w samochodzie lub na ł‚odzi. Ten mał‚y produkt sprawdzi się™ u tych osób, które dużo czasu spędzają… za kół‚kiem - np. dojeżdżają…c do pracy.

Listę™ wszystkich produktów oraz adresy sklepów oferują…cych urzą…dzenia Skross znależć‡ można na www.skross.com.pl.

 Hotele

 Restauracje

 Biura podróży

 Polecamy