Biznes i Turystyka

Strona główna

 Najnowszy Numer

 Kontakt

Oficyna Wydawnicza
Rem Script Sp. z o.o.
ul. J. Olbrachta 118 D lok. U1
01-373 Warszawa
tel/fax: 22 825 54 19
www.biznesiturystyka.com.pl
redakcja@biznesiturystyka.com.pl

Redakcja Prenumerata Czytelnicy Tematyka Reklama
szukaj artykułu / numeru Zobacz całe archiwum

 Nowe technologie

 Oczyszczacz z funkcją nawilżania AC2729

 

Smog nie przez przypadek już po raz kolejny jest ważnym tematem w mediach i debacie publicznej. Może on być niezwykle groźny dla ludzkiego organizmu, doprowadzając do astmy, kłopotów z krążeniem, a nawet nowotworów. Stałe narażenie na wdychanie powietrza zanieczyszczonego drobnocząsteczkowym pyłem PM2,5 szczególnie zagraża dzieciom, kobietom w ciąży, chorym i osobom starszym.
Aby uchronić się przed jego negatywnymi skutkami ograniczmy aktywność na powietrzu w czasie alarmów smogowych i nie wietrzmy wtedy pomieszczeń, bo wpuścimy do środka powietrze o wiele gorszej jakości niż to wewnątrz. Mimo wszystko pamiętajmy, że powietrze w domu też nie jest wolne od zanieczyszczeń, także tych smogowych. Poprzez naturalną wentylację czy otwarte okna do pomieszczeń przedostają się groźne cząsteczki pyłu PM2,5, a znajdujące się w domu meble czy farby mogą emitować szkodliwe gazy. Najskuteczniejszym sposobem zadbania o czyste powietrze w domu jest oczyszczacz powietrza. Najlepiej, by posiadał on naturalny system wieloetapowej filtracji. Tak działają oczyszczacze powietrza Philips, m.in. nowy AC2729, który jest w stanie usunąć 99,97% bardzo drobnych cząsteczek o wielkości zaledwie 0,003 mikrona (800 razy mniejszych niż cząsteczki PM2,5) takich jak wirusy, bakterie, pyłki, kurz i sierść zwierząt. Efektem jest bardzo wysoki współczynnik dostarczania czystego powietrza (CADR) na poziomie 250 m3/h. Oznacza to, że w pomieszczeniu o powierzchni 30 m2 powietrze oczyszczane jest w niespełna 17,3 minuty.
Nowy oczyszczacz Philips AC2729/10 posiada profesjonalny czujnik z technologią AeraSense, który precyzyjnie wykrywa nawet najmniejsze zmiany cząsteczek w powietrzu i błyskawicznie na nie reaguje, automatycznie oczyszczając powietrze. Informacje o poziomie PM2,5 są przedstawiane w czasie rzeczywistym na wskaźniku numerycznym, a wyświetlacz LED wskazuje kolorem jakość powietrza. Dzięki temu zawsze mamy kontrolę nad powietrzem w naszym domu. Urządzenie ma skonfigurowane trzy automatyczne ustawienia oczyszczania: tryb ogólny, bardzo czuły tryb antyalergenowy i tryb snu. W trybie snu wskaźniki wyświetlacza są przyciemnione, a wentylator działa z najmniejszą prędkością.
Zimą podczas sezonu grzewczego szczególnie przydać się może dodatkowa funkcja nawilżania. Urządzenie AC2729/10 działa w dwóch trybach: 2w1 lub trybie „samo oczyszczanie”, który można zmieniać w zależności od potrzeb za dotknięciem jednego przycisku. W trybie 2w1 urządzenie automatycznie utrzymuje stałe nawilżenie powietrza i pozwala na jego monitorowanie w czasie rzeczywistym, zapewniając doskonałe nawilżenie (500 ml/h). Sami możemy też wybrać docelowy poziom nawilżenia pomiędzy: 40%, 50% lub 60%. Technologia nawilżania NanoCloud wykorzystuje naturalny, higieniczny proces parowania. Po odparowaniu wody mgiełka staje się niewidoczna, a mniejsze cząsteczki mają ograniczoną zdolność przenoszenia bakterii w powietrzu. Dzięki temu NanoCloud rozprowadza o 99% mniej bakterii niż wiodące ultradźwiękowe nawilżacze i nie powoduje powstawania mokrych plam i białego osadu.
W dodatku oczyszczaczem 2w1 można sterować za pomocą połączonej aplikacji z dowolnego miejsca i w każdej chwili. Aplikacja AirMatters umożliwia np. włączanie i wyłączenie urządzenia, zmianę prędkości pracy wentylatora, sprawdzanie okresu eksploatacji filtra oraz pokazuje historyczne stany jakości powietrza w domu. Aplikacja zbiera również dane dotyczące jakości powietrza na zewnątrz.

fot. PHILIPS

Niezawodne wsparcie wyprawy
Jeśli planujecie aktywnie spędzić sezon zimowy – pokonując szlaki, zdobywając góry, czy zaliczając kolejne stoki – i potrzebujecie do tego niezawodnego źródła światła przez wiele godzin, czołówka VIZO to doskonała propozycja. Lampka świeci przez niemal pół doby, pozwala bezpiecznie poruszać się w grupie, jest przy tym odporna i stylowa. Połączenie wysokiej mocy i długiego czasu działania – coś, co wydawało się do niedawna nieosiągalne – znaleźliśmy w nowej czołówce z Wrocławia. Jesteśmy bardzo na „tak”!

 

 

Czołówka Mactronic VIZO
400 lumenów mocy, 635 lumenów w trybie boost
Niemal 11 godzin pracy w trybie 100%
Czerwona tylna dioda sygnalizacyjna
Zasilania bateryjne (3xAA)
100 metrów zasięgu
195 gramów
Odporna konstrukcja
Kabel przedłużający 93 cm w zestawie

fot.: Mactronic

 Power, którry nie zna granic

Meldujesz się™ w hotelu w Singapurze, masz pilnego maila do wysł‚ania. Komputer rozł‚adowany, biegniesz podłą…czyć‡ go do prą…du, a tam… niespodzianka! Wtyczka niestety nie umie dowolnie zmieniać kształ‚tu i dopasowywać‡ się™ do odpowiedniego gniazdka. Brzmi znajomo?

Adaptery do prądu to patent stworzony dla ludzi, którzy ś›niadanie jedzą… w jednej stolicy, a kolację™ już w następnej. Te proponowane przez Skross pozwalają korzystać‡ z gniazdek w ponad 150 krajach znajdują…cych się™ na wszystkich kontynentach ś›wiata. Dzię™ki nim żelazko z polską… koń„cówką… bez problemu podłą…czymy nie tylko do gniazdka w naszym kraju, ale też w kilkuset innych pań„stwach - Stanach Zjednoczonych, na Kubie czy w Mozambiku.

Skross opiera się™ na nieskomplikowanej konstrukcji z precyzją… wykonania wł‚aś›ciwą… Szwajcarom, ojcom tego urzą…dzenia. Aby stworzyć‡ odpowiednią… wtyczkę™, wystarczy kombinacja kilku wysuwanych bolców. W zależnoś›ci od stopnia zaawansowania adapter podróżny dostę™pny jest w trzech wersjach: Skross World Travel Adapter 2, Skross World Travel Adapter 3 i Skross World Travel Adapter 2 w zestawie z ł‚adowarką USB.

Poza adapterami Skross proponuje dwie ładowarki USB - do iPoda, iPada, iPhone oraz Skross Midget USB Car Charger, czyli mini ł‚adowarkę™ USB podłą…czaną… pod zapalniczkę™ w samochodzie lub na ł‚odzi. Ten mał‚y produkt sprawdzi się™ u tych osób, które dużo czasu spędzają… za kół‚kiem - np. dojeżdżają…c do pracy.

Listę™ wszystkich produktów oraz adresy sklepów oferują…cych urzą…dzenia Skross znależć‡ można na www.skross.com.pl.

 Hotele

 Restauracje

 Biura podróży

 Polecamy